عشق فقط خدا

عاقبت عشق زمینی را به عشق آسمانی باختیم

عشق فقط خدا

عاقبت عشق زمینی را به عشق آسمانی باختیم

عشق فقط خدا

عاقبت ما کشتی دل را به دریای جنون انداختیم
عاقبت عشق زمینی را به عشق آسمانی باختیم

تا رها گردیم از دلواپسی در آنسوی خط زمان
ما در عرش کبریایی خانه ای از جنس ایمان ساختیم

با تو ام با نی عالم با تو ام ای مهربانم
ای تو خورشید فروزان من شبم شب را بسوزان

کوچکم با قطره بودن راهی ام کن سوی دریا
عاقبت باید رها شد روزی از زندان دنیا

سیر در دنیای معنا بی زمان و بی مکان
وصل در عین جدایی زندگی با جان جان
..زندگی با جان جان

عاشقان در شوق پروازند از این خاکدان
چون که باشد پای یک عشق خدایی در میان...

آخرین نظرات
پیوندهای روزانه
  • ۰
  • ۰

راهکارهای ذهنی برای موفقیت در معاملات

نقش تصویرسازی ذهنی در معاملات یکی از موضوعات مقالات توماس اس بولکووسکی متخصص روانشناسی بازار*های مالی و سهام است. او در این مقاله می*نویسد: یک مادر می*تواند چشمان خود را ببندد و کودک خود را در حالی که خنده*ای بر لب دارد ببیند. پدر هم می*تواند تصور کند که کودکش برای نخستین بار انگشتان کوچک خود را به طرف چیزی دراز می*کند تا آن را بردارد.
شما هم می*توانید برای معاملات خود از تصاویر ذهنی مثبت بهره*مند شوید. می*توانید به خودتان کمک کنید تا افکار بد و منفی محو شوند و افکار و تصورات یک معامله موفق در ذهن شما زنده*تر و واضح*تر شوند. باید بتوانید از تصوراتی مانند «کاهش شدید قیمت سهام پس از خریدن شما» را از خود دور نمایید.
از سه راه می*توانید تصویرسازی ذهنی را برای موفقیت بیشتر در معاملات خود به کار گیرید:

۱- متوجه شوید که مشکل چه زمانی رخ می*دهد:

هنگامی که در مورد وارد شدن به یک معامله فکر می*کنید، ممکن است با خود فکر کنید که دیگر دیر است و قیمت تا حد نسبتا زیادی بالا رفته و برای خرید تردید می*کنید. همچنین ممکن است با خود فکر کنید اگر این سهام را بخرید زیان خواهید کرد. البته از این دست افکار منفی و مزاحم زیاد به سراغ افراد می*آید.

اگر متوجه شوید که این افکار پیش از معامله، هنگام معامله یا پس از معامله مرتبا به ذهنتان می*آیند، عاملی که باعث می*شود این افکار به ذهنتان بیاید را یافته*اید.

اگر متوجه شوید که چه زمان*هایی احتمال آمدن این افکار بیشتر وجود دارد، می*توانید خود را بهتر آماده کنید. اجازه ندهید افکار منفی بر دورنمای شما نسبت به معاملات تاثیر منفی بگذارند.

روی تصویری از یک معامله موفق و پیامدهای مثبت تمرکز کنید و افکار و تصاویر منفی خود به خود رنگ خواهند باخت. افکار مثبت رفته*رفته نگرش شما نسبت به معامله گری را تغییر خواهند داد و افکار منفی به تدریج عقب نشینی خواهند کرد.

هنگامی که فکر یا تصویر منفی به ذهنتان می*آید آن را با تصویری از آنچه می*خواهید اتفاق بیفتد، جایگزین نمایید. در ذهن خود تصور کنید که قیمت به همان سمت و سویی که می*خواهید در حال حرکت است و دارد به هدف نزدیک*تر می*شود.

۲- بر روی پول تمرکز نکنید: بر پیروی از برنامه و تکنیک متمرکز باشید.

اگر به این فکر کنید که چه اندازه پول از یک معامله به دست آورده اید، ممکن است زود سهامتان را بفروشید. گاهی آدم با خود فکر می*کند دیگر کافی است؛ به اندازه کافی سود کرده ام. گاهی درست فکر می*کنید و گاهی هم اشتباه. اما من به تجربه دریافته ام که چنین افکاری سود را محدود می*کند.

من در گذشته به جای اینکه به چه اندازه خوب خرید و فروش می*کنم تمرکز کنم، مرتبا بر اینکه چه اندازه پول به دست آورده ام یا از دست داده*ام فکر می*کردم.

اکنون، به جای پول، روی تکنیک تمرکز می*کنم. مثلا از خود می*پرسم: زمان خروج کی است؟ چه قیمتی برای فروش مناسب است؟ نقاط حمایت و مقاومت کدام هستند؟ پاسخ به این سوالات نشانگر این هستند که چه اندازه خوب معامله می*کنم، نه اینکه چه میزان پول به دست می*آورم. اکنون یاد گرفته ام با خودم بگویم: مهم نیست که در یک معامله ۲۰۰ دلار یا ۲۰۰۰۰ دلار سود کنم؛ مهم این است که بدانم چه اندازه درست کار کرده*ام.

۳- موفقیت را تصور کنید:

موفقیت در معاملات برای شما چه خواهد کرد؟ آیا می*توانید ماشینی که دوست دارید را با آن بخرید؟ یا اینکه خانه بزرگتری بتوانید بخرید؟ بدانید و به این واقعیت ایمان داشته باشید که اگر درست معامله کنید، به تمام اینها دست خواهید یافت.

هنگامی هم که معامله موفقی نداشته اید، به این فکر نکنید که این زیان با عزت نفس شما چه خواهد کرد. به این فکر کنید که در بهترین زمان از آن معامله با کمترین زیان خارج شوید.

از میان هزاران فکر و تصویری که می*تواند به ذهنتان بیاید، چگونگی پیشرفت معامله را در ذهنتان تصور کنید. موفقیت را در انتهای معامله متصور شوید.

اگر با روش تکنیکال و بر مبنای یک الگوی خاص معامله کنید، تصور کنید قیمت دقیقا به میزانی که می*خواهید می*رسد و پس از آن شکست قیمتی در جهتی که مایل هستید رخ می*دهد. سپس با خود تصور کنید درست پیش از این که جهت قیمت سهم برعکس شود، شما به موقع از سهم مورد نظر خارج می*شوید.

باز هم تکرار می*کنم، بر پول تمرکز نکنید؛ بر درستی انجام و کیفیت معاملات و میزان پایبندی به برنامه معاملاتی خود تمرکز کنید؛ پول خودش خواهد آمد!

اگر دست کم هفته*ای سه بار این تصویر سازی*ها را انجام دهید، ناخودآگاه شما باور می*کند که می*توانید موفق شوید و می*توانید به معامله گر بهتری تبدیل شوید. این تصورات ترس شما را از بین می*برد، شجاعت تصمیم*گیری را افزایش می*دهد و ثروت بیشتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

همیشه به یاد داشته باشید که : معامله گر خوب ، معامله گر با نظم و انضباط است.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی